Клима уред VOX IVA1 12IR

Тип: Инвертер сплит систем https://technoshop.ba/proizvodi/klima-uredaji/klime-inverter/vox-klima-iva1-12ir-11306/ Моќност при греење: 3600 W Моќност при ладење: 3500 W Номинална моѓност 12000 BTU Потрошувачка на струја при греење 1150 W Потрошувачка на струја при ладење1190 W Тип на фреон R32 Додатни функцииDodatni benefiti Auto restart, I Feel, Wi-Fi Ready, Deep Sleep, LCD Display, Self Cleaning Технологии Автоматско чистење (само-чистење), … Read more Клима уред VOX IVA1 12IR

Gree FAIRY NORDIC GWH12ACC-S6DBA1A

Цена: 46.900 денари На лагер: да Ви ја претставуваме новата серија Gree Fairy Nordic. Овој систем е речиси идентичен со веќе познатиот и докажан модел AMBER кој се покажа ефикасен и сигурен избор за огромен број на корисници. Единствената разлика меѓу овие два модели е во внатрешната единица. Имено внатрешната единица кај Fairy е со … Read more Gree FAIRY NORDIC GWH12ACC-S6DBA1A

Gree Console GEH12AA-K3DNA1D

Овој модел на брендот GREE претставува елегантно решение за сите оние перфекционисти кои сакаат да се греат со клима уред во текот на целата зима. Високата технологија на GREE благодарение на неговиот моќен компресор кој без никакви проблеми испорачува топлинска моќност од над 4,5 KW дури и при екстремно ниски надворешни температури во корелација со … Read more Gree Console GEH12AA-K3DNA1D

Vivax ACP-18CH50AERI R32

Vivax r dizajn 5,5 kw Aeri

Овој модел е доказ зошто VIVAX клима уредите се најпродавани во Македонија. R дизајн серијата претставува најдобар пример во однос вложени средства/ добиен квалитет на целиот пазар во Македонија но и пошироко во Хрватска, Полска, итн. Високо софистицирана 3D инвертер технологија овозможува значителни заштеди на енергија, тивка работа и долготраен квалитет. Внатрешната единица поседува био … Read more Vivax ACP-18CH50AERI R32

ARIELLI ARSIN12R32-S 12000BTU INVERTER

Arielli Ви ја претставува новата серија на клима уреди ARSIN12R32-S. Софистицираниот дизајн во комбинација со перфектниот начин на насочување на воздухот и негова циркулација во просторијата ја прават оваа серија мошне привлечна за поширок круг на купувачи. Високата ефикасност на клима уредот при ладење а особено при греење овозможуваат мошне ниско ниво на потрошувачка на енергија. … Read more ARIELLI ARSIN12R32-S 12000BTU INVERTER

Arielli AAC 12CHXA61

Технички карактеристики: SEER: 6.1 SCOP: 4.0 Ладилен медиум (фреон): R32 Енергетска класа: A++/A+ Стилски Дизајн WiFi: Да Капацитет на ладење: 12000 Btu Просечна влезна моќност при ладење: 1.04 kW/h Капацитет на греење: 12000 Btu Просечна влезна моќност при греење: 1.02 kW/h Работна температура од -10 до +40С Ниво на бучава на внатрешна единица (Вис./Ср./Ниско) : 50/43/35/32 dB Ниво на бучава … Read more Arielli AAC 12CHXA61

Gree SOYAL GWH12AKC-K6DNA1A

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++ (9/6.2) МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4600.00 W МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5200.00 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3530/4200 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:802 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:934 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ:800.00 m3 КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.40 l/h НИВО НА БУЧАВА:44.00 dB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ℃  ДО 52 ℃ МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:17.00 kg МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:37.50 kg ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 45 м2 ФРЕОН:R32 ФИЛТРИ:Филтер … Read more Gree SOYAL GWH12AKC-K6DNA1A

GREE LOMO LC 12000BTU R32 GWH12QB (K6DNB4I-K6DNB8I/0)

Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.1 / 4.0) Максимален капацитет на ладење: 3600 W Максимален капацитет на греење: 3800 W Просечна моќност: Ладење: 3200 W ; Греење: 3500 W Влезна моќност ладење: 997 W Влезна моќност греење: 970 W Проток на воздух: 560 m³/h Капацитет на одвлажнување: 1.2 l/h Ниво на бучава: 41 dB (A) Работна … Read more GREE LOMO LC 12000BTU R32 GWH12QB (K6DNB4I-K6DNB8I/0)

Gree Fairy GWH12ACC / K6DNA1D

kапацитет на ладење 3500 W капацитет на греење 3670 W eнергетска класа ладење/греење А++/ А+ SEER/ SCOP 7/4 фреон R32 ниво на бучава на внатрешна единица (dB)min/ max 26/ 42 ниво на бучава на надворешна единица (dB) min/ max 52 маса на внатрешна единица 11 kg маса на надворешна единица 31 kg димензии на внатрешна … Read more Gree Fairy GWH12ACC / K6DNA1D

Fujitsu Super Eco Inverter – 3.4 kW – ASYG12KMTA/AOYG12KMTA

капацитет на ладење 3.4 (0.9 – 3.9) kW капацитет на греење 4.0 (0.9 – 5.3) kW eнергетска класа ладење/греење А++/ А+ SEER/ SCOP 7,3 /4.4 фреон R32 ниво на бучава на внатрешна единица min/max 20/40 dB ниво на бучава на надворешна единица 50 dB маса на внатрешна единица 10 kg маса на надворешна единица 25 … Read more Fujitsu Super Eco Inverter – 3.4 kW – ASYG12KMTA/AOYG12KMTA